Moje miasto Ryki‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Również i w Rykach "wybrano przyszłość"

     Żle się dzieje w państwie ryckim! Władza miejska zdecydowała zakneblować usta uczestnikom ulubionego przez nich Forum, podając dość nieuczciwe uzasadnienie:
    "Szanowni Państwo
     W związku z powtarzającymi się przypadkami łamania regulaminu przez                                         Użytkowników, Urząd Miejski w Rykach zawiesza funkcjonowanie Forum dyskusyjnego
     w domenie forum.ryki.pl
 ".
     Stwierdzenie "przez Użytkowników" stwarza wrażenie, że to wszyscy bez wyjątku użytkownicy tego forum, łamali nagminnie ustanowiony regulamin! Jak to określono "opluwano ludzi". Czyżby modna teraz tzw. "odpowiedzialność zbiorowa"? Co za niesprawiedliwy wyrok! Ciśnie się na usta zagadnienie wolności słowa i od razu nasuwają się analogie do AntysalonuWarto rozmawiać,... itp. itd.
    Nie będę się teraz tym problemem zajmował, ale chciałbym tylko zwrócić uwagę, że
 w chwili "pacyfikacji" Forum, temat pod tytułem "Wspomnienia", przeczytano ponad 60 000 tysięcy razy!!! Żadnego z innych tematów na tej domenie nie wyświetlano aż tyle razy! I myślę, że ani razu nie złamano w nim regulaminu. No bo jak? Czy np. krytykując system komunistyczny?
    Wątek, który miał za zadanie ożywić zainteresowanie mieszkańców historią naszego miasta, był nie tylko pełen ciekawych wspomnień, ale także pełen z trudem wygrzebanych i naskanowanych zdjęć przez ochotniczych propagatorów miejscowej historii. I sądząc po popularności wątku, udało się! 
    Wszystkie wspomnienia i zdjęcia wyrzucono na pewien czas do kosza! Na pewien czas, bo owszem, po kilku tygodniach proszenia i żebrania przez autorów, wspaniałomyślnie teksty znów udostępniono...

    Od siebie mogę tylko dodać: że nie ma tego złego...