Żydowskie Ryki‎ > ‎

Rodziny żydowskie w Rykach

W roku 1834 Ryki miały 1286 mieszkańców w tym 792  chrześcijan i 476 Zydów. 
W roku 1934 Ryki miały 4500 mieszkańców w tym 1500 chrześcijan i 3000 Zydów.

Żydzi urodzeni  lub mieszkający w Rykach do 1942 roku

Wykaz sporządzam na podstawie wielu żródeł.Przede wszystkim na podstawie archiwum Yad Vashem w Jerozolimie,Urzędu Stanu Cywilnego w Rykach,Księgi Pamięci Ryk.Wiele nazwisk słyszałem od swoich rodziców.Lista jest z pewnością jeszcze jest niepełna i na pewno już nigdy taką nie będzie.Cały czas wykaz staram się aktualizować
 
 
Nazwisko i imię Rok urodz. Rok
Miejsce śmierci Uwagi
Ita  1880

nee Firanka
Batia 


nee Firanka
Sara 


nee Firanka
Golda 


nee Firanka
Estera  1906 1942 Treblinka kupiec
Elka  1909 1942 Treblinka Nirberg
Ajdenberg Rachela 


panna
Ajdenberg Sara 



Ajdenberg Hershek  1912


Ajdenberg Gitla 



Ajdenberg Mojsze  Dęblin


Ajgier Szlomo  1908 1942 Treblinka
Ajgier Fiszel 
1942 Treblinka kupiec
Ajgier Leb 
1942 Treblinka kupiec
Ajgier Laybo 
1942 Treblinka 53 lata
Ajger Akiva 
1942 Treblinka kupiec
Ajger Estera  1904 1941 Ryki 37 lat
Ajzmer Abram  1904 1943 Auschwitz
Akierman Sura  1901
Auschwitz kucharka,deportowana z Belgii 11.08.1942
Alfiszer Benjamin  1880

ur.Adamów
Alfiszer Dina  1932 1942 Treblinka
Alfiszer Estera  1930 1942 Treblinka
Alfiszer Banjamin  1883 1942 Treblinka
Alfyszer Bela  1908 1942 Treblinka gosp.domowa
Apozdawa Chaja  1909 1941 Ryki
Alfyszer Abram  1934 1942 Treblinka
Apozdawa Abram  1911 1942 Ryki
Apozdawa Szprynca  1907

ur.Markuszów
Apozdawa Perel  1938


Apozdawa Ytzkhak  1875 1942 Ryki ur.Krasnystaw
Apozdawa Benjamin  1902 1942 Ryki
Apozdawa Resza  1877 1942 Ryki
Alfiszer Benjamin  1902 1942 Ryki ur.Markuszów
Alfiszer Nahmi  1885 1942 Treblinka
Alfyszer Ita  1912 1942 Treblinka
Alfyszer Abram  1934 1942 Treblinka
Andler Serta  1898 1942 Lublin
Aposdowa Abraham 
1940 Dęblin właściciel restauracji
Aposdowa Lova 

Treblinka
Apozdawa Molla 



Apozdawa Ytzkhak  1875 1942 Ryki ur.Krasnystaw
Apozdawa Benjamin  1902 1942 Ryki rzeznik rytualny
Apozdawa Resza  1877 1942 Ryki ur.Krasnobrod
Apozdawa <לא נמצא> 



Apozdawa Tzadok 



Apozdawa Chaja  1909 1941 Ryki Markuszów
Apozdawa Abram  1911 1942 Ryki Markuszow
Apozdawa Szprynca  1907 1941 Ryki Markuszów
Apozdawa Perel  1938

transport 52 z Francji
Bajgelman Leser  1895


Blajchman Bluma  1914 1942 Ryki ur.Warszawa nauczycielka
Blajchman Miriam  1899 1942 Ryki ur.Kazimierz
Blajchman Mosze 



Blaszman Szmul  1901
Auschwitz z Paryża
Borenstein Frida  1919 1943 Ryki
Borensztajn Sara  1910


Borensztejn Moszka  1918 1942 Ryki
Borensztejn Josef  1917 1943 Ryki kupiec
Borensztejn Fryda  1919 1943 Ryki
Borensztejn Fryda  1919 1943 Ryki
Borensztejn Chaja  1910 1943 Ryki
Brerycman Mojsze  1883
Auschwitz Deportowany z Francji.Transport 6
Brycman Perel  1889

50 lat
Brycman Josef  1889 1939 Ryki
Bronkasz Nesia  1882 05.1942 Treblinka
Bronkesz Izrael  1884 1942 Sobibor
Bronkesz Hendel  1906 1942 Ryki
Bronkesz Dwojra 


11 lat
Bronkesz Mosze 


9 lat
Bronkesz Chana 


4 lata
Bronkiesz Golda 
1942 Poniatów/Turek 19 lat
Bronkiesz Ryfka  1918 1942 Sobibor ur.Perłowo/Koło
Bronkis Gula  1917
Ryki ur.Firlej
Bronkisz Nesia  1882
Sobibor
Bronstein Gitla  1892 1942 Auschwitz Transport 12 z Francji
Brozdowicz Malka 
1942
1 rok
Brozdowicz Welwel 
1942
12 lat
Brozdowicz Chawa 
1942
38 lat
Brozdowicz Mosze 
1942
40lat
Brozdowicz Mendel 
1942
7 lat
Brycman Hanna  1886
Majdanek ur.Kurów
Brycman Mindl  1917 1917 Majdanek ur.Kurów
Brycman Abraham  1884 1942

Brycman Malka  1926
Majdanek ur.Warszawa
Chitelman  1889


Chitelman Rivka  1865

ur.Baranów
Cwibekier Baruch  1880 1942

Cwibekier Mosze 
1942
szewc
Cwibekier Golda 
1942

Cwibekier Abraham 


10lat
Cwibekier Szejndla 


8lat
Cwibekier Chaja  1920 1942

Cwibekier Aron  1902 1942 Ryki
Cwibekier Hinda  1904 1942 Ryki
Cwibekier Szymon  1917 1945 Koblenz fryzjer
Cwibekier Leja  1880 1942

Cynamon Rywka  1906
Auschwitz deport z Belgii/Transport IX
Czacka Estera 1917 10.09.39 Ryki ur.Dęblin
Czacka Mirjam 1885 10.09.39 Ryki ur.Dęblin
Czechnowska Rywka 1890 1943 Warszawa
Czechnowski Esty 1886 1942 Ryki
Czechnowski Mosze 1892 1942 Warszawa
Ciechanowski Jakub 1886
Ryki
Ciechanowski Jakub 1882
Warszawa Korev?
Danderowicz Leja  1908
Treblinka ur.Okrzeja
Danderowicz Chinka

Ryki
Denderowicz Jack 



Denderowicz Szabsa



Denderowicz Szmuel  1922
Majdanek
Denderowicz Baruch 



Denderowicz Paula  1920


Ajzenman Myndel 1899
Żelechów
Ekhajzer Dawid 

Treblinka
Ekhajzer Mosze 1888 1943 Warszawa fabrykant
Ekhajzer Chana  1888 1942 Sobibor ur.Warszawa.Akuszerka
Ekhajzer Dawid  1887 15.10.1942 Treblinka
Eksterman Abraham 1890


Fajngiezycht Izrael 

Łuków
Fajngiezycht Fage  1903 1942 Sobibor ur.Żelechów
Fajnpas Lajcze 1882
Treblinka
Falkenfeld Bracha  1905 1942 Treblinka
Falkenfeld Szmuel  1907 1942 Treblinka
Falkenfeld Abraham 1912
Otwock
Fajngezycht Jakub 1898 1942 Treblinka
Falkenfeld Dawid 


7 lat
Falkenfeld Rachela 


16 lat
Figa Sara 1894


Finkelschtein Dwojra  1881 1941 Modrzejów/Będzin
Finkelsztajn Jechiel  1886 1942 Treblinka
Finkielman Abram  1907 1939 Warszawa
Finkelsztajn Bracha 1886 1941 Modrzejow/Będzin
Finkelsztajn Malka 1906 1941 Modrzejów/Będzin
Finkelsztajn Hirsz 1913 1941 Modrzejow/Będzin
Firanco Szlomo  1896
Warszawa fabrykant
Firanka Jechiel


54 lata
Firanko Chajne  1919 1942 Ryki
Firanko Chana  1921 1942 Ryki
Firanko Izrael  1884 1942

Firanko Chawa  1886 1942 Ryki ur.Zwoleń
Frajlich Etel 1886 1941 Majdanek
Frimer Szlomo

Warszawa 39 lat
Gerecht Estera 1894 1942 Łuków
Godnicki Toibe 1903
Treblinka
Goldcimmer Cwi  1890 1942 Ryki
Goldstajn Icchak  1878 1944 Auschwitz
Goldzimmer Chawa  1892 1942 Sobibor
Goldzimmer Brajndla 1916 1942 Sobibor
Goldzimmer Channa  1920 1942 Sobibor
...
Dalszy ciąg tabelki w PDF.